Научи да решаваш судоку
 
 
 

Archive for октомври 10th, 2022

 
  • Pritisok

    Притисок

    Притисок е физичка величина која покажува колкаво е дејството на сила нормално (под агол од 90 степени) во однос на некоја површина. Притисокот се означува со P (пе – големо […]

     
 
 
 

Пријави се за новости!

Ве молиме почекајте ...
Дали сакате навремено да бидете информирани за новите содржини кои се објавуваат? Внесете ја вашата мејл адреса и пријавете се.
Се согласувам да добивам новости!
 
октомври 2022
П В С Ч П С Н
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
 
view more posts

Најпосетувана категорија

 

Пријави се за новости!

Ве молиме почекајте ...
Дали сакате навремено да бидете информирани за новите содржини кои се објавуваат? Внесете ја вашата мејл адреса и пријавете се.
Се согласувам да добивам новости!